Bahis sitelerine.

AAA, Cadılar Bayramı güvenlik ipuçları veriyor AAA – The Auto Club Group sözcüsü Megan Cooper, “Cadılar Bayramı Pazartesi gününe denk geldiği için, şenliklerin hafta sonunda başlayıp hafta sonu boyunca devam etmesi muhtemeldir” dedi. “Sürücüleri hafta sonu boyunca yayalara dikkat etmeye, mahallelerde yavaşlamaya ve herkesi güvende tutmak için dikkat dağıtıcı şeylerden ve bozuk sürüşten kaçınmaya çağırıyoruz.”

AAA, bu hafta sonu sürücüler için aşağıdaki ipuçlarını öneriyor:

Otur ve bağlı kal. Araçtaki herkes, yolun kenarına park edilmiş olsa bile, her zaman oturmalı ve emniyet kemeri takılmalıdır.
Bir tarayıcı belirleyin. Bir haritaya bakmanız, fotoğraf çekmeniz veya dikkatinizi yoldan çekebilecek herhangi bir şey yapmanız gerekiyorsa, kenara çekin veya bu görevleri bir yolcuya devredin.
Araba kullanıyorsanız, sürüşe odaklanın. Bir yerleşim bölgesinde hız sınırını birkaç kilometre aşmak bile, yolu paylaşan bisikletçiler ve yayalar için tehlikeleri büyük ölçüde artırır.
Şeker mi şaka mı yapanlara dikkat edin. Yayalar, özellikle çocuklar çok tahmin edilemez olabilir. Mahallelerde park etmiş arabaların arasından karşıya geçmediklerinden emin olmak için araçların altında çocukların ayakkabılarına veya kostümlerine dikkat edin.

AAA Şeker mi Şaka mı Güvenlik İpuçları

Görünür olmak. Açık renkli giysiler veya takımlar, sürücü için en iyi görüşü sağlar. Mevcut değilse, görünürlüğü artırmak için kostümlere yansıtıcı malzeme veya bant eklemeyi deneyin. Çocuğunuza taşıması için kızdırma çubuğu veya el feneri vermek, görme ve sürücüler tarafından görülme şanslarını da artırır.
Sorumlu bir şekilde karşıdan karşıya geçmek. Trafik ışıklarını ve yaya geçitlerini kullanarak karşıdan karşıya geçin. Karşıdan karşıya geçmeden önce her iki yöne de bakın ve karşıdan karşıya geçerken gözünüz yoldan ayrılmayın. Çocuğunuza bir bloğun ortasında karşıdan karşıya geçmemesi veya mahallelerde park etmiş arabaların arasından koşmaması gerektiğini hatırlatın.

Dikkatiniz dağılmış yürümeyin. El çabukluğunuzdan önce veya sonra sosyal medya güncellemelerini kaydedin. Yürürken veya çocukları izlerken telefonunuzu kontrol etmekten kaçının.
Kaldırımlarda kalın. Kaldırım yoksa, daima trafiğe doğru yürüyün ve yolun mümkün olduğunca solunda kalın.
Çocuğunuzu araba koltuğuna bağlamadan önce kalın takım elbiseleri veya kışlık montları çıkarın. Hacimli veya bol giysiler, araba koltuğu kemerinin kötü oturmasına neden olarak koltukta hareket için yer bırakarak bir kaza durumunda çok tehlikeli olabilir.

AAA Hakkında – Otomobil Kulübü Grubu

Groupe Auto Club (ACG), 14 ABD eyaletinde, Quebec eyaletinde ve iki ABD bölgesinde 13 milyondan fazla üyesiyle Kuzey Amerika’daki en büyük ikinci AAA kulübüdür.

ACG ve bağlı kuruluşları, üyelere yol yardımı, sigorta ürünleri, bankacılık ve finansal hizmetler, seyahat anlaşmaları ve daha fazlasını sağlar. ACG, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 62 milyondan fazla üyesi olan ulusal AAA federasyonuna aittir. AAA’nın misyonu, hareket özgürlüğünü korumak ve ilerletmek ve yol güvenliğini iyileştirmektir.

Daha fazla bilgi için AAA mobil uygulamasını edinin, AAA.com adresini ziyaret edin ve bizi Facebook, Twitter ve LinkedIn’de takip edin.